top of page

Стандарт породи

Аргентинський дог

Походження: Аргентина

Дата публікації офіціально діючого стандарту: 10.11.2011

Замітка: Собака для полювання на крупного звіра та дич.

Класифікації:

Група 2 – Шнауцери і Пінчери, Молосси, Швейцарські гірські і Скотогонні со-баки.

Секція 2.1- Молосси, Догоподібні. Без робочих іспитів.

Коротка історична справка: Собаки цієї породи родом із провінції Кордова, яка знаходиться в Середземноморському регіоні Аргентини.

Засновник породи – відомий хірург Доктор Антоніо Норес Мартінес (Dr. An-tonio Nores Martinez) (1907-1956 рр.)

Його робота полягала на міжпородному схрещуванні Старовинних Бійцівських Собак Кордови (Perro Pelea de Cordobes). На початковому етапі формування породи представники перших ліній породи схрещувалися з англійськими бульдогами, німецькими догами, перуанськими мастифами, бультер’єрами, боксерами, пойнтерами, бордоськими догами та ірландськими вовкодавами.

До 1947 року завершився процес створення породи, був сформований її генотип і фенотип. Цього ж року в Клубі Мисливського Собаківництва м. Буе-нос-Айреса був представлений стандарт породи.

Завдяки силі, міцності, нюху та відвазі ці собаки стали ідеальною породою для полювання на кабанів, диких пекарі, пум і інших хижих тварин, які мешкають на безкраїх просторах Аргентини. Саме заради цієї цілі Антоніо Норес створював породу аргентинський дог.

У 1964 році порода була визнана Кінологічною Асоціацією Аргентини (FCA) та Сільськогосподарською Спільнотою Республіки Аргентина. Була відкрита племінна книга, у якій почали реєструвати собак цієї породи.

 

 

 

 

Тільки у 1973 році порода була визнана Міжнародною Кінологічною Федерацією (FCI). Це стало можливим завдяки величезним старанням і кропіткій праці Доктора Августина Норес Мартінеса (Dr.Agustin Nores Martinez), брата, на той час уже покійного засновника породи. Доктор Августин Норес Мар-тінес отримав визнання не тільки завдякі своїй приватній праці, але й за його роботу по створенню Кінологічної Федерації Аргентини (FCA) та організації під назвою «Клуб породи Аргентинський дог – Доктор Антоніо Норес Мар-тінес».

Загальний вид: собака атлетичного мезоморфного типу будови, яка вирізняється гармонічними пропорціями. Завдяки своїй стрімкості та чудово розвинутій мускулатурі ззовні аргентинський дог є втіленням потужності, енергії та сили, але при цьому, в цієї собаки доброзичливий і м’який вираз. Забарвлення абсолютно біле, на черепі можлива одна невелика темна пляма біля ока.

Важливі пропорції: Голова середніх пропорцій (мезоморфний тип черепа), довжина морди дорівнює довжині черепної частини. Висота в холці повинна трохи перевищувати висоту в крижах.

Глибина грудної клітини повинна складати мінімум 50% від висоти в холці. Коса довжина тулуба більша за висоту собаки в холці, але не більше ніж на 10%.

Поведінка та темперамент: мовчазна, не гавкуча, енергійна, темперамен-тна собака з відмінним чуттям. Вирізняється силою, міцним здоров’ям і вели-кою відвагою. Ні при яких обставинах аргентинський дог не повинен прояв-ляти агресію по відношенню до людини , і цьому слід надавати вкрай пильну увагу. Аргентинський дог повинен дарувати людині свою безмежну любов.

Голова: Мезоморфного типу, сильна і потужна, лінії лобу і морди пересіка-ються.

Черепна частина:

Череп: масивний, при огляді збоку та спереду випуклий за рахунок добре ро-звинутих жувальних і шийних м’язів.

Потиличний бугор: вираженість потиличного горба не помітна через сильно розвинуту шийну мускулатуру, яка повністю його приховує.

 

 

 

 

Плечі: по довжині дорівнюють лопаткам, с хорошим кутом нахилу.

Лікті: міцні, вкриті товстою еластичною шкірою, без складок і зморшок. Природньо прижаті до грудної клітки.

Передпліччя: довжина передпліч дорівнює довжині пліч. Розміщенні перпендикулярно до поверхні землі, прямі, з міцним кістяком і добре розвинутою мускулатурою.

Зап’ястні суглоби: прямі. Знаходяться на одній лінії з передпліччями, без кіс-тяних виступів, чи складок шкіри.

П’ястки: достатньо пласкі, з хорошим кістяком. При огляді збоку злегка нахилені, їх нахил не повинен бути занадто вираженим.

Передні лапи: з короткими добре зібраними пальцями, товстими пружними подушечками, які, бажано, мають бути чорними.

Задні кінцівки:

Загальний вид: З добре розвинутою мускулатурою. Короткі плюсна з добре зібраними пальцями. Не повинні бути присутні прибулі пальці. Кути зчленувань в міру вираженні.

Стегна: з хорошими пропорціями, мускулатура рельєфна і добре розвинута.

Коліна: добре окресленні колінні суглоби.

Гомілки: трохи коротші за стегна, сильні, мускулисті.

Скакальні суглоби/плюсна:  плюсна короткі й міцні, забезпечують потужний поштовх задніх кінцівок. Скакальний суглоб міцний, з чітко вираженою п'ятковою кісткою.  Плюсна міцні, майже циліндричні, вертикально постав-ленні, без прибулих пальців.

Задні лапи: по будові схожі на передні, але набагато менші і при цьому на-багато довші. Характеристики аналогічні характеристикам передніх лап.

Рухи: енергійні й впевнені; при зацікавленості чим-небудь собака помітно міняється, активно демонструє свою зацікавленість предметом-подразником, на який переключається швидко із властивою породі швидкістю реакції. При русі кроком рухи розмірені. При русі риссю – розмашисті, з хорошим захопленням простору передніми кінцівками і сильним поштовхом

 

 

 

 

Перехід від лобу до морди: виражений, але при цьому не має бути глибо-ким, або мати гострі/ різкі кути.

Лицьова частина: по довжині дорівнює черепній частині.

Ніс: чорний, добре пропігментований, з добре відкритими ніздрями.

Морда: по довжині дорівнює черепній частині, спинка носу злегка ввігнута. Розмір в довжину трохи перевищує розмір в висоту.

Губи: щільні, з в міру вільними кутиками, з чорною пігментацією, брилястість не допускається.

Щелепи/ Зуби: верхня та нижня щелепи знаходяться в правильному поло-женні по відношенню одне до одного. Обидні щелепи добре розвинуті та си-льні. Не допускається перекус, чи недокус. Зуби здорові, міцні, добре розви-нуті та міцно стоять в альвеолах. Бажаний повний комплект. Прикус ножице-подібний, але допускається і прямий прикус.

Щоки: широкі, виражені, без складок, вкриті щільно прилягаючою шкірою. Жувальні м’язи добре розвинуті.

Очі: середнього розміру, мигдалевидної форми, темні, або кольору лісного горіха. Бажане чорне окантування повік. Очі в міру глибоко, але при цьому широко посаджені.

Погляд уважний, живий, проникливий, але при цьому достатньо твердий.

Вуха: високо поставленні, через ширину черепа розміщенні доволі далеко один від одного.

Виходячи із функціонального призначення породи, вуха повинні купіруватися і знаходитися у стоячому положенні. Купіруванні вуха мають трикутну форму, їх довжина не повинна перевищувати 50% від довжини не купіруваного вуха (ця довжина визначається по внутрішньому краю вуха).

Не купіруванні вуха- середнього розміру, широкі, пласкі, з закругленими кін-цями, вкриті гладкою шерстю, довжина якої трохи менша за довжину шерсті на корпусі. На вухах допускаються маленькі плямки, за які оцінка не знижу-ється. В стані спокою вуха звисають, закриваючи задню частину щік. У збу-дженому стані вуха можуть бути напів припіднятими.

 

 

 

 

Шия: груба, з вираженим загривком. Шкіра на горлі дуже груба й утворює щільні складки. Шия повинна бути без підвісу. Еластичність шкіри зумовлена пухкою підшкірною клітковиною.

Корпус: прямокутного формату. Коса довжина, яка вимірюється від точки плечолопаткового зчленування до сідничного горба, може перевищувати ви-соту собаки в холці, але не більш ніж на 10%.

Лінія верху: висота в холці трохи більша висоти собак в крупі, тому лінія верху плавно іде від холки до крупу. У дорослих собак через проходить повздовж-ня борозенка, утворена добре розвинутими спинними м’язами.

При огляді збоку лінія верху не повинна мати ніяких прогинів.

Холка: сильна, добре виражена, висока.

Спина: дуже сильна, з добре розвинутою мускулатурою.

Поперек: короткий, широкий, дуже мускулистий.

Круп: широкий, сильний, в міру нахилений.

Грудна клітка: широка, глибока. При огляді збоку і спереду грудна кістка по-винна знаходитися на рівні ліктів, тим самим забезпечуючи максимальний об’єм для легенів. Грудна клітка довга, ребра в міру вигнуті.

Лінія низу і живіт: лінія низу злегка піднімається уверх, але без підриву. Жи-віт пружний, мускулатура в хорошому тонусі.

Хвіст: довгий, але не повинен опускатися нижче скакального суглобу, грубий, середнього поставу. В стані спокою собаки природно звисає. В русі припідня-тий і утворює не сильно вигнуту криву.

Кінцівки:

Передні кінцівки:

Загальний вид: кінцівки прямі, вертикально поставленні, пальці короткі і до-бре зібрані.

Лопатки: з хорошим нахилом і дуже добре розвинутою мускулатурою, яка при цьому не повинна бути перебільшено вираженою.

 

 

 

 

задніх кінцівок. У русі галопом собака демонструє всю свою силу. Рухи вільні і сильні при русі кроком, риссю і галопом. Вони повинні бути гармонійними й збалансованими, підкреслюючи цілісність будови собаки. Інохідь не допус-тима і повинна розглядатися, як серйозний недолік.

Шкіра: однорідна, товста, але при цьому еластична. Шкіра ніде не формує зморшок, окрім горла, де підшкірна клітковина більш пухка. Бажана чорна пігментація повік і губ. Оцінка не знижується за ділянки шкіри з чорним піг-ментом.

Шерсть:

Шерсть: однорідна по всьому тілу, короткий і гладкий. Середня довжина від 1,5 до 2 см. Щільність і густота змінюються в залежності від клімату.

Забарвлення: повністю біле. Допускається лише одна чорна (або темна) пля-ма біля на черепі, або на вусі, чи навколо ока. Розмір такої плями має відпо-відати розміру голови, але не перевищувати 10% від загального розміру го-лови. При порівнянні двох собак однакового рівня, перевагу потрібно нада-вати собаці з більш чисто білого забарвлення.

Ріст і вага:

Висота в холці:

Кобелі: 60-68 см ; Суки: 60-65 см.

Ідеальна висота в холці:

Кобелі: 64-65 см ; Суки: 62-64 см.

Приблизна вага:

Кобелі: 40-45 кг ; Суки: 40-43 кг.

Недоліки: Любе відхилення від вищевказаних пунктів повинне розглядатися, як недолік, серйозність якого залежить від його рівня вираженості і впливу на здоров’я собаки, її життєдіяльності і спроможності виконувати функціональні завдання.

 

 

 

 

Серйозні недоліки:

· Недостатній кістяк і слабо розвинута мускулатура.

· Не повністю пропігментований ніс у дорослої собаки.

· Дрібні, слабкі, не здорові зуби.

· Ентропіон (завернута повіка), ектропіон (вивернута повіка).Круглі очі, форму яких формують повіки. Випуклі очі. Світлі, або жовті очі.

· Бочкоподібна грудна клітка. Клиноподібна грудна клітка. Пласкі ребра. Не достатньо глибока грудна клітка, що не доходить до ліктів.

· Спрямлені кути зчленувань.

· Високозадість.

· Інохідь.

· Кобелі і суки, вага яких не відповідає діючому стандарту і загальному розміру собаки.

Дискваліфікуючі пороки:

· Агресивна, або не впевнена поведінка.

· Собака, яка демонструє фізичні, або психічні відхилення від норми, повинна бути дискваліфікована.

· Недокус, або перекус.

· Глухота.

· Недостатньо виражений породний тип.

· Довга шерсть (довше 2-х см)

· Повністю депігментований ніс у собаки віком 2 роки і старше.

· Коричневий ніс.

· Відвислі брилі.

· Плями на корпусі, утворені темними волосками.

· Більше однієї плями на голові.

· Ріст вище, або нижче кордонів, встановлених стандартом.

· Очі різного кольору, або голубі очі.

· Недостатньо виражений диморфізм.

Примітка: кобелі повинні мати два добре розвинутих насінника, повністю опущених в мошонку.

__________________________________________________________________

Автор перекладу на українську - Бушанська І.С.

 

 

bottom of page